. Сайт школи - ДПА в 4,9 класі

Вівторок, 13.11.2018, 20:57

Державна підсумкова атестація 2018

Увага! Сторінка поповнюється матеріалами поступово. Слідкуйте за змінами!!!

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Лист МОН України
№1/9-66 від 31.01.2018
"Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти"

На офіційному сайті МОН України оприлюднено лист МОН України від 31.01.2018 № 1/9-66 “Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти”.

МОН України інформує, що державна підсумкова атестація після четвертого класу цього року проходитиме лише з двох предметів:

• української мови (передбачає оцінювання результатів навчання одразу з української мови та читання),
  • математики,

матиме виключно моніторинговий характер.

Завдання ДПА для дітей укладатимуть самі вчителі.

Школи самостійно визначають терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х і 9-х класів, «останніх дзвоників» та випускних вечорів.

У школах, де діти вивчають чи навчаються мовою національної меншини, за бажанням батьків та педагогічного колективу учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета: мови національної меншини.

Як і раніше, рішення про проведення відповідного ДПА має бути підкріплене рішенням педагогічної ради закладу та письмовими зверненнями батьків.

МОН України підкреслює, що результати ДПА не враховуються під час виставлення річних оцінок з предметів, з яких учень проходив атестацію.

Оцінки за ДПА виставляються у табелі учня в окремій колонці і не впливають на оцінки за семестри чи рік.

Після 9-го класу учні складатимуть ДПА з трьох предметів:

• української мови,
  • математики
  • та одного предмета за вибором педагогічної ради школи (українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика).

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом для ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».

Завдання, за якими учень складає ДПА, пишуться вчителями школи на основі затверджених Міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Після цього завдання має затвердити керівник закладу.

В 11-му класі школярі складають державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона також відбуватиметься з трьох предметів:

•  одне обов’язкове тестування з української мови та літератури,
  • другий предмет учні зможуть обрати з-поміж історії України таматематики,
  • третій предмет учень обирає самостійно з решти предметів, за якими проводиться ЗНО.

Більше інформації  про ДПА у формі ЗНО після 11-го класу розміщено на сайтіУкраїнського центру оцінювання якості освіти.

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншинучні можуть додатково проходити ДПА з четвертого предмета мови національної меншини.

ДПА з мови національної меншини проводиться за місцем навчання за завданнями, що укладаються вчителями закладу освіти.

6 лютого 2018 року розпочинається реєстрація на ЗНО-2018 .  Реєстрація триватиме до 19 березня 2018 року.