. Сайт школи - Методична робота

Понеділок, 25.09.2017, 03:36

Модель науково-методичної роботи в навчальному закладі

В основу моделі науково-методичної роботи закладу було покладено підхід, спрямований на  розробку плану дослідження перспектив, створення діяльнісно-цільового образу взаємодії з учнями та вчителями в умовах особистісно-орієнтованого освітнього процесу, кінцевим результатом якого має стати перетворення цього образу на об'єктивну реальність.

Модель науково-методичної роботи в школі направлена на реалізацію науково-методичної проблемної теми закладу «Впровадження інноваційних технологій як шлях до розвитку творчої особистості».

КОНЦЕПТУАЛЬНА МЕТА реалізації моделі науково-методичної роботи-

систематична колективна діяльність педагогічного колективу, спрямована на розробку моделі професійно компетентного педагога освітнього закладу нового типу та формування особистісного вектору розвитку професійної майстерності вчителя

ПРІОРИТЕТНІ КОНЦЕПТУАЛЬНІ  ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ:

• створити інформаційне і програмно-методичне забезпечення процесу підвищення професійної майстерності вчителя та покращення якості надання освітніх послуг;
  • забезпечити умови для реалізації науково-методичної проблемної теми школи, району;
  • досягти оволодіння вчителями та широкого впровадження в навчально-виховний процес ефективних сучасних технологій особистісно-орієнтованого навчання, компетентнісного підходу та інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечить створення нового комунікативного простору, який буде зразком якісно нових стосунків "учитель-учень";
  • створити умови для формування, виявлення та поширення кращого педагогічного досвіду вчителів школи,  розвитку іміджологічної культури, зростання мотивації до постійного самовдосконалення та самореалізації.

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

• Навчально-методичне забезпечення освітнього процесу
  • Формування методичної культури педагогічних працівників
  • Дослідно-експертна діяльність
  • Аналітико-моніторингова діяльність

УМОВИ ПЕРЕХОДУ ШКОЛИ В РЕЖИМ РОЗВИТКУ:

• Впровадження інноваційних технологій управління з метою зміни управлінських відносин.
  • Створення освітніх програм розвитку, нових критеріїв ефективності навчання та виховання.
  • Формування інформаційної культури педагогів.
  • Підготовка кадрів, здатних до проектування розвитку власної педагогічної діяльності та успішної реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учня.

РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА МОЖЛИВОСТІ:

• Наявність власної нормативної бази (Статут школи, Концепція розвитку закладу, перспективний та річний плани роботи тощо).
  • Наявність необхідного науково-методичного, інформаційного, навчального та матеріально-технічного забезпечення.
  • Наявність досвідчених професійно компетентних навчальних і управлінських кадрів.
  • Досвід використання інформаційно-комунікаційних та проектних технологій у сфері навчання, виховання та управління

ОБМЕЖЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ МОДЕЛІ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

• недостатність фінансування;
  • обмеженість вільного позаурочного часу;
  • недосконалість управлінського контролю за процесом проектування та реалізації власної моделі розвитку педагогічної майстерності вчителя;
  • недостатність професійної компетентності окремих педагогів, суб’єктивізм;
  • недостатність або відсутність мотивації окремих вчителів до вдосконалювання.

ПРОГНОЗОВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

• Підвищення професійного рівня педагогів та збільшення кількості творчих вчителів-новаторів.
  • Напрацювання рекомендацій та поширення досвіду з проблеми формування власного вектору професійного розвитку вчителя.
  • Перехід взаємодії учасників освітнього процесу з режиму функціонування в режим розвитку.
  • Створення здорового мікроклімату в школі, сприятливих умов для навчання і виховання, співпраці вчителя і учнів.
  • Підвищення якості та ефективності навчально-виховного процесу в закладі.
  • Збільшення результативності участі учнів школи у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін, науково-дослідницьких та творчих конкурсах районного рівня.
  • Підвищення рейтингу школи серед закладів району.