. "Голодомор не зламав" - 25 Листопада 2016 - Сайт школи

П`ятниця, 24.11.2017, 14:06

Головна » 2016 » Листопад » 25 » "Голодомор не зламав"
"Голодомор не зламав"

Сьогодні, 26 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських Указів № 1310/98 та № 431/2007.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22-х місяців. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила 4,5 мільйони українців. Упродовж десятиліть голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

Напередодні цього дня в Шарківському НВК на загальношкільній лінійці учні переглянули документальний фільм про ті трагічні сторінки нашої історії та  хвилиною мовчання вшанували память померлих.

Переглядів: 110 | Додав: Orhid | Рейтинг: 0.0/0