. Свято рідної мови - 21 Лютого 2017 - Сайт школи

П`ятниця, 24.11.2017, 14:00

Головна » 2017 » Лютий » 21 » Свято рідної мови
Свято рідної мови

Свято рідної мови досить молоде. Воно було запроваджене в листопаді 1999 року згідно з рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні рідної, бенгальської, мови. Відтоді щороку Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

21 лютого у Шарківському НВК відбулося урочисте відкриття місячника української мови та літератури. Учні школи підготували свято «Розквітай же, рідна українська мово!». На святі звучали пісні Савченко «Птах волі», П.Дворського «Мово, мол!». Учні декламували поезію українських поетів В.Сосюри, Л.Костенко, Д.Павличка, В.Симоненка, К.Мотрич. Учні молодших підготували виступ «Дзвенить струмочками рідна мова», шкільний бібліотекар організувала виставку «Дихання рідною мовою».

Переглядів: 81 | Додав: Orhid | Рейтинг: 0.0/0