. Свято сміливості, мужності та героїзму. - 14 Жовтня 2016 - Сайт школи

П`ятниця, 24.11.2017, 14:11

Головна » 2016 » Жовтень » 14 » Свято сміливості, мужності та героїзму.
Свято сміливості, мужності та героїзму.

Сьогодні, 14 жовтня, відзначають День Захисника України. У цей день вшановують героїв, що поклали власне життя за рідну землю та мир на ній, а також вітають усіх чоловіків. Цей день багатий на свята. 14 жовтня православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, ознакою якої є те, що вона у цей день покриває землю або листям, або снігом. А ще – є Заступницею від ворогів.

14 жовтня є також Днем українського козацтва. Як відомо, церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня – одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.

Чому саме в цей день?

За однією версією легенди, цього дня 860 року столицю імперії Константинополь взяли в облогу руси-язичники. За другою – сталося це у 910 році, а нападниками були араби-мусульмани, зазначають в Українському інституті національної пам’яті. Жителі міста на чолі з духовенством ревно молилися про порятунок до Богородиці. Вона з'явилася над обложеними, покрила їх своєю хусткою-омофором – і нападники відступили. Відтоді й поширився особливий культ Богородиці-Покрови як заступниці християн, захисниці від ворога.

Сьогодні в Шарківському НВК з нагоди свята відбулися спортивні змагання між учнями 2-4 класів під назвою "Козаки - це мужні люди".  Кожна команда була представлена візиткою. Школярі показали себе спритними, швидкими. Перемогу здобули учні 3 класу, друге місце зайняли учні 4 класу, третє - другокласники. Всі учні та вболівальники отримали велике задоволення. На загальношкільній лінійці переможці були нагороджені грамотами.

Переглядів: 91 | Додав: Orhid | Рейтинг: 0.0/0