. Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" - 25 Листопада 2016 - Сайт школи

П`ятниця, 24.11.2017, 14:11

Головна » 2016 » Листопад » 25 » Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"
Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Шарківському НВК  дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок та дітей. В рамках цієї акції було заплановано і проведено ряд заходів з учнями школи.

План заходів

Шарківського НВК “ЗОШ І-ІІст.-д/с”

для проведення  Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

у 2016-2017 навчальному році

Захід

Клас

Відповідальні

25.11.2016

Інформаційне повідомлення “Історія акції “16 днів проти насильства”

5-9 класи

25.11.2016

Стать і гендер. Тренінгове заняття

8-9класи

Соц.. пед.. пр.. психолог

28.11.2016

“Забудемо образи ” корекційно розвивальне заняття

2-4 класи

Пр. психолог

28.12.2016

“Кібербуллінг, або агресія в Інтернеті: способи розпізнання і захист дитини”  інформація для педагогів

Вчителі

29.11.2016

“Гендерна рівність та права жінок в Україні” – година спілкування

8-9 класи

30.11.2016

“Тілесні покарання дітей: ефективний засіб виховання чи порушення прав дитини?” – лекторій для батьків

Батьки

01.12.2016

Інформаційне повідомлення “СНІД: це повинен знати кожен”

Учні 1-9 класів

8.

02.12.2016

“ХХІ століття: чи існує рабство сьогодні?”

Учні 5-7 класу

02.12.2016

Торгівля людьми.  перегляд відеофільму

7-9 класи

Соц.пед.

05.12.2016

Бесіда “Стався до оточуючих так, як хочеш, щоб ставились до тебе”

Учні 5 -7 класів

05.12.2016

“Волонтерство, як потужний громадський рух” – година спілкування

Учні 8-9 класів

06.12.2016

Що таке фемінізм? Інформаційна хвилинка

Учні 8-9  класів

Соц.. пед..

06.12.2016

Насильство.його види і способи запобігання. бесіда

1-4 класи

Пр.. психолог

07.12.2016

Запобігання насильству в учнівських колективах. Ділова гра для  педагогів

Вчителі

Соц.. пед.. пр.. психолог

08.12.2016

“Насильство в сім’ї” година відкритих думок

Учні 8-9 класу

09.12.2016

“Закон – одна з ознак державності і цивілізованості” – година спілкування

8-9 класи

Соц. пед. вч. історії

Оформлення стенду  “Сім’я – простір без насильства?”

Пед.орг. соц.. пед.

Пам’ятка учням
1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.
6. Не вірте у погрози з боку кривдників.
7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.
9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
10. Навчаться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.

Пам’ятка батькам
1. Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, аби створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа Ії належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.
3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.
4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.
5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.
6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.
8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
9. Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».
10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.
11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Телефонуй на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини, щоб отримати допомогу – 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)

Переглядів: 147 | Додав: Orhid | Рейтинг: 0.0/0