. Сайт школи - Безпека дітей в інтернеті
 
Шарківський комунальний заклад освіти
Понеділок, 11.11.2019, 23:49
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Годинник

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зверніть увагу шановні батьки !

Наше суспільство іде в ногу з інноваційними розробками. 

В світі є дуже багато електроніки та різних сайтів.

Всесвітня мережа Інтернет і сучасні технології наділяють нас необмеженими мож­ливостями для освіти й особистого розвитку і стають невід'ємною часткою нашого життя. Найактивнішими користувачами Інтернету є діти.Важко переоцінити переваги й величезний освітній потенціал Інтернету, але вод­ночас з цією мережею пов'язані певні ризики та загрози, про які необхідно знати.

Виберіть зручну форму контролю перебування вашої дитини в Мережі: 

- Встановіть на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення - вирішення батьківського контролю, антивірус Касперського або Doctor Web чи інші.

- Якщо Ваша дитина - учень молодших класів і залишається часто вдома одна, обмежте час перебування Вашої дитяти в Інтернеті.

- Якщо комп'ютер використовується всіма членами сім'ї, встановіть його в місці, доступному для всіх членів сім'ї, а не в кімнаті дитяти.

- Створюйте різні облікові записи на Вашому комп'ютері для дорослих і дітей. Це допоможе не лише забезпечити дитину, але і зберегти

Ваші особисті дані.

- Регулярно відстежуйте ресурси, які відвідує Ваша дитина. Прості налаштування комп'ютера дозволять Вам бути в курсі того, яку інформацію переглядала Ваша дитина.                                                                                                                                                                                          

Для безпеки дітей в Інтернеті:

Дітям не можна залишати в публічному доступі або відправляти незнайомцям поштою, при спілкуванні в соціальній мережі або у чаті контактну інформацію – зловмисник може вистежити людину за її адресою або номером телефону. Дітям в Інтернеті не можна погоджуватися на вмовляння незнайомих людей про особисту зустріч. Подібні пропозиції краще ігнорувати,а спілкування з дуже наполегливою людиною припинити.Дітям не треба публікувати адресу своєї електронної пошти на жодних форумах, сайтах спільнот та соціальних мереж.Він може стати здобиччю спамерів, і пошта після цього наповниться сміттєвими листами.Дітям не слід переходити за посиланнями в повідомленнях від невідомих адресатів. Це може бути небезпечно,оскільки повідомлення може бути надіслано зловмисниками.

Дітям не варто переходити за посиланнями в повідомленнях з надмірно привабливими пропозиціями, наприклад,підняти рейтинг облікового запису або отримати “суперможливості” в соціальній мережі.

Найчастіше такі повідомлення розсилають шахраї або зловмисники для того, щоб заманити користувача на шкідливу веб-сторінку і заразити його комп’ютер вірусом.

Дітям в Інтернеті не варто звертати уваги на пропозицію безкоштовних подарунків, легкого заробітку,повідомлення про отримання спадщини і тому подібні. Такі повідомлення розсилають тільки шахраї.В цілому, спілкуватися і вести себе в Інтернеті дитина повинна так само обережно, як і в реальному житті,щоб убезпечити себе від негативного впливу Інтернету.

Загальні поради для батьків.

Не встановлюйте комп’ютер у кімнаті дитини. Найкраще  розташувати комп’ютер  у кімнаті загального  користування.Так буде легше здійснювати контроль за діяльністю дитини в Інтернеті та обмежувати її перебування за комп’ютером.Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером. Не дозволяйте дитині довго засиджуватись  за комп’ютером перед сном і вночі. Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК  після  закінчення  визначеного часу (Time-Scout). Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером, вона не отримує необхідних навичок для повноцінного розвитку, потрібних в реальному житті.

Пам’ятайте – надмірне спілкування у Мережі може спричинити кіберкомунікативну залежність,а захоплення комп’ютерними іграми – перерости в ігроманію. Тому в дитини повинні бути альтернативні домашні обов’язки та інтереси.Безпека і правила поведінки в Мережі мають формуватися з урахуван­ням віку і психологічних особливостей дітей.Відсутність вольового та емоцій­ного контролю, імпульсивність поведінки властиві дітям. Чим молодший вік, тим більше уваги слід приділяти спільному використанню Інтернету. З підви­щенням рівня самоконтролю дитини поступово знижується потреба в бать­ківському контролі.

Ці дані не можуть не насторожувати. Тому потрібно шукати вихід з цієї ситуації:

  • зібрати батьківські збори, на яких розповісти про всі небезпеки, які приховує в собі Інтернет;
  • потрібно донести батькам і про величезну користь Інтернету для сучасних дітей;
  • надати рекомендації батькам, що саме потрібно робити для того, щоб захистити дітей від усіх небезпек, приховані в Інтернеті,
  • а також ефективно використовувати Інтернет-ресурси для розвитку та освіти дитини.

Учні  також переймаються цією проблемою. 

Презентація учнів 8 класу

http://sharky--school.ucoz.ua/bezpeka_ditej_v_interneti_uchnivska_prezentacija.ppt

 

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ


 Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

- розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

- поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

- цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

- вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;

- наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;

- навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

- контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

- цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

- навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;

- переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

- інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

- розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.


Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти. 


Посібники, які Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:


Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавни-чий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48с.
http://online-bezpeka.kyivstar.ua
Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с.
www.mon.gov.ua
Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
Пам’ятка для батьків “Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі
www.moral.gov.ua
Перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів, затверджений на засіданні Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (рішення N 2 від 20.04.2010)
www.mon.gov.ua
Матеріал взято з сайту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Гаряча лінія
Національна гаряча лінія

Дитяча гаряча ліні

Вхід на сайт

Календар

Пошук

Архів записів

Котик

корисні посилання
Педагогічна преса КОІПОПК Відділ освіти ЗНО Інститут інноваційних технологій Освітній портал Шкільний світ

Друзі сайту
Рокитнянський районний ліцей
Рокитнянська ЗОШ # 1
Рокитнянська ЗОШ # 2
Рокитнянська ЗОШ # 3
Рокитнянська ЗОШ # 4
Рокитнянська ЗОШ # 5
Житньогірська ЗОШ
Насташівська ЗОШ
Ромашківська ЗОШ
Синявська ЗОШ
Маківський НВК
Острівський НВК
Бирюківське НВО
Запрудянське НВО
Савинецьке НВО
Телешівське НВО
Рокитнянський професійний ліцей
Центр дитячої та юнацької творчості

Copyright MyCorp © 2019 Конструктор сайтів - uCoz